Trenéři

V současné době disponujeme jedenácti kvalifikovanými trenéry, kteří se starají o 5 věkových kategorií:

David HAAS, 24 let. Odchovanec TJ Slavia. Ze zdravotních důvodů musel zanechat aktivní hráčské činnosti, ale chtěl se dále volejbalu věnovat jako trenér. Dvě sezony působil u kategorie mladších žáků   a vedle praktických zkušeností a znalostí se připravoval i teoreticky. Vloni pracoval také u kadetů a nyní na tuto práci navazuje působením u dorosteneckých týmů. Vlastní čerstvě licenci II. třídy trenéra ČVS.

Bc. Zdeněk JINDŘÍŠEK, 29 let, v klubu pomáhá jako kondiční trenér a současně na soustředěních a na turnajích jako zdravotník. Má odbornou kvalifikaci na úrovni střední a vyšší školy, absolvoval bakalářské  studium v oboru záchranář-zdravotník.

Blanka KVÍČALOVÁ nám pomáhá od roku 2018 na naší kmenové ZŠ Sokolovská, kde vede sportovní hry zaměřené na míčové sporty/volejbal. Jako dlouholetá liberecká trenérka mládeže (děvčat) ověnčená mnoha úspěchy v dívčí složce volejbalové mládeže je naší vydatnou posilou. Je rovněž trenérkou II. tř.

Vlastimír LENERT, 70 let, trénuje v našem klubu nyní 20 sezon, v posledních letech pracuje dominantně se žáky a starší přípravkou klubu. Původně vynikající hráč, reprezentant a olympionik (blokař), trenérsky začínal v Dukle u extraligových týmů juniorů a mužů. Později přišel do Slavie, kde vedl různé kategorie, působil u extraligových juniorů, kadetů (s P. Prokopem) a řadu let pracuje se žáky. Několik sezon úspěšně spolupracoval s českolipským trenérem Radkem Častulíkem u krajského výběru (později Krajského centra mládeže). Mezitím vedl rovněž 2 sezony prvoligové muže v Bižuterii Jablonec n/N. Má trenérskou licenci II.třídy.

Mgr. Martin MEJZR, 53 let, je s námi jako trenér už 30 sezon. Odchovanec TJ Slavia, hrál také extraligu (tehdy dlouhodobý Přebor) ČR juniorů (tehdy starších dorostenců). Blokař. Odtrénoval mnoho sezon s dorostem v 1.lize i extralize, v posledních cca 10 letech se specializoval na kategorii starších žáků na ZŠ Sokolovská, kde současně působí i ve své učitelské profesi. Vlastní rovněž trenérskou licenci II.třídy. V roce 2017 se vrátil k dorostu – 1. juniorské lize.

Jan NEVORAL, 50 let, jako trenér u nás funguje šestou sezonu, nyní pracuje u žákovských týmů.
Je také odchovancem TJ Slavia, odkud v juniorech přešel do týmu Dukly, kde působil v extralize ČR této kategorie, byl specializací nahrávač. V Liberci je po mnoho let propagátorem i aktivním organizátorem plážového volejbalu na liberecké přehradě Je držitelem trenérské licence III. třídy. Oddílu v současnosti předsedá.

Ing. Petr PROKOP, 65 let, v klubu trénuje už 38 sezon. Odchovanec TJ Slavia.  Působil v žákovském  a dorosteneckém týmu (dorostenecká liga) jako nahrávač. V 17 letech skončil ze zdravotních důvodů      s aktivním hraním a posléze se začal věnovat trenérské práci. Funguje mnoho let prakticky ve všech kategoriích, nejúspěšnější byl s družstvem r.n. 1984-5, jež vedl od přípravky až do juniorů. 4 sezony pracoval u krajských výběrů (s trenéry Petrem Javůrkem, Josefem Nohýnkem a Jiřím Tarabou), externě spolupracoval s reprezentačním výběrem ČR kadetů/juniorů r.n. 1985. 10 let vedl kadety v Extralize ČR. Nyní působí u starších žáků a kadetů. Je držitelem trenérské licence II. třídy.

Michal RAK, 41 let. Odchovanec TJ Slavia. Podle všech běžných měřítek vůbec nejúspěšnější náš odchovanec. Reprezentant ČR, hráč italské Serie-A a jeden z nejlepších blokařů Evropy v dané době. Nyní pracuje již čtvrtým rokem u starší přípravky resp. mladších žáků oddílu.

Jiří TARABA, 61 let, působí v našem klubu 20 sezon. Je dalším z odchovanců TJ Slavia, kde odehrál
dorosteneckou ligu a posléze hrál mnoho let soutěže dospělých na postu smečaře. Jako trenér vedl
mimořádně úspěšné žákovské týmy r.n. 1986-8 a 1990, v posledních sezonách se věnoval našim týmům dorostenců. Působil také u krajských výběrů (kde si střídali role s Petrem Prokopem v trenérském duu), i tam dosáhl ve své práci špičkové výsledky. Disponuje licencí trenéra II. třídy. V letech 2017-2020 fungoval také jako klubový šéftrenér, v sezoně 2018-19 znovu vedl krajský výběr jako hlavní trenér.

Ing. Roman TUMA, 38 let. Odchovanec TJ Slavia. Jeden z nejlepších nahrávačů, které klub vychoval. Nová sezona je už jeho pátým rokem v pozici trenéra oddílu, konkrétně u starší přípravky/mladších žáků klubu. Dost se angažoval v minivolejbalu, v sezonách 2018-20 stavěl týmy do krajské soutěže Pohár předsedy KVS, v nové sezoně také do KP mladších žáků.