Trenéři

V současné době disponujeme osmi kvalifikovanými trenéry, kteří se starají o 5 věkových kategorií:

Vlastimír LENERT, 68 let, trénuje v našem klubu nyní 18 sezon, v posledních letech pracuje dominantně se žáky a starší přípravkou klubu.
Původně vynikající hráč, reprezentant a olympionik (blokař), trenérsky začínal v Dukle u extraligových
týmů juniorů a mužů. Později přišel do Slavie, kde vedl různé kategorie, působil u extraligových
juniorů, kadetů (s P. Prokopem) a řadu let pracuje se žáky. Několik sezon spolupracoval s českolipským trenérem Radkem Častulíkem u krajského výběru (později Krajského centra mládeže). Mezitím vedl rovněž 2 sezony prvoligové muže v Bižuterii Jablonec n/N. Má trenérskou licenci II.třídy.

Mgr. Martin Mejzr, 51 let, je s námi jako trenér už 28 sezon. Odchovanec TJ Slavia, hrál také extraligu
(tehdy dlouhodobý Přebor) ČR juniorů (tehdy starších dorostenců). Blokař. Odtrénoval mnoho sezon
s dorostem v 1.lize i extralize, v posledních cca 10 letech se specializoval na kategorii starších žáků na
ZŠ Sokolovská, kde současně působí i ve své učitelské profesi. Vlastní rovněž trenérskou licenci II.třídy. Letos se navrátil k 1. juniorské lize.

Jan Nevoral, 48 let, jako trenér u nás funguje 4 sezony, nyní pracuje u žákovských týmů.
Je také odchovancem TJ Slavia, odkud v juniorech přešel do týmu Dukly, kde působil v této kategorii,
byl specializací nahrávač. V Liberci je po mnoho let propagátorem i aktivním organizátorem plážového
volejbalu na liberecké přehradě Je držitelem trenérské licence III. třídy.

Ing. Petr Prokop, 63 let, v klubu trénuje už 36 sezon. Odchovanec TJ Slavia.  Působil v žákovském  a dorosteneckém týmu (dorostenecká liga) jako nahrávač. V 17 letech skončil ze zdravotních důvodů      s aktivním hraním a posléze se začal věnovat trenérské práci. Funguje mnoho let prakticky ve všech kategoriích, nejúspěšnější byl s družstvem r.n. 1984-5, jež vedl od přípravky až do juniorů. 4 sezony pracoval u krajských výběrů (s trenéry Petrem Javůrkem, Josefem Nohýnkem a Jiřím Tarabou), externě spolupracoval s reprezentačním výběrem ČR kadetů/juniorů r.n. 1985. 9 let vedl kadety v Extralize ČR. Nyní působí u starších žáků. Je držitelem trenérské licence II. třídy. Volejbalovému oddílu předsedá.

Ing. Jaroslav Šverma, 74 let, letos absolvuje již 24.sezonu v našem oddílu volejbalu jako trenér.
Byl výborným aktivním hráčem, jako smečař hrál v 2.lize (tehdy druhá nejvyšší soutěž ČSSR) za
tým Lokomotivy Liberec I. V sedmdesátých letech se dal na trenérskou dráhu a dokázal např. spolu
s trenéry Zdeňkem Duškem a Jaroslavem Barkem dovést hráče r.n. 1966-8 k velmi úspěšnému působení v extralize (tehdy dlouhodobém Přeboru) ČR i ČSSR. Celý tým poté v r. 1986 byl po dohodě    v klubu předán vznikající juniorce Dukly, trenérům Vlastimíru Lenertovi a Janu Hořenímu. Po letech odmlky se vrátil jako trenér do TJ Slavia v r. 2006. Je trenérem II. třídy.

Jiří Taraba, 59 let, působí v našem klubu 18 sezon. Je dalším z odchovanců TJ Slavia, kde odehrál také
dorosteneckou ligu a posléze hrál mnoho let soutěže dospělých na postu smečaře. Jako trenér vedl
mimořádně úspěšné žákovské týmy r.n. 1986-8 a 1990, v posledních sezonách se věnuje našim týmům
dorostenců. Působil také u krajských výběrů (kde si střídali role s Petrem Prokopem v trenérském duu),
i tam dosáhl ve své práci špičkové výsledky. Disponuje licencí trenéra II. třídy. Od roku 2017 funguje také jako klubový šéftrenér a pro sezonu 2018-19 bude znovu působit u KCM jako hlavní trenér.

David Haas, 22 let. Odchovanec TJ Slavia. Ze zdravotních důvodů musel zanechat aktivní hráčské činnosti, ale chtěl se dále volejbalu věnovat jako trenér. Dvě sezony působil u kategorie mladších žáků   a vedle praktických zkušeností a znalostí se připravoval i teoreticky. Vloni pracoval také u kadetů a nyní na tuto práci navazuje působením u dorosteneckých týmů. Nyní dokončuje studium spojené s licencí II. třídy trenéra ČVS.

Natálie Kresslová působí u těch úplně nejmenších, primárně zájemců z 1. až 3. třídy. Pracuje v Domě dětí a mládeže Větrník, se kterým klub úzce kooperuje. Nižším věkovým kategoriím resp. minivolejbalu se před příchodem k nám věnovala v Novém Boru.

Zdeněk Jindříšek, 26 let, v klubu pomáhá jako kondiční trenér a současně na soustředěních a na turnajích jako zdravotník. Má odbornou kvalifikaci na úrovni střední a vyšší školy, absolvoval bakalářské  studium v oboru záchranář-zdravotník.

Ing. Roman Tuma, 36 let. Odchovanec TJ Slavia. Jeden z nejlepších nahrávačů, které klub vychoval. Nová sezona bude již jeho třetí rokem v pozici trenéra oddílu, konkrétně u starší přípravky klubu. Dost se angažoval v barevném minivolejbalu.

Michal Rak, 39 let. Odchovanec TJ Slavia. Podle všech běžných měřítek asi nejúspěšnější náš odchovanec vůbec. Reprezentant ČR, hráč italské Serie-A a jeden z nejlepších blokařů Evropy v dané době. Nyní pracuje druhým rokem u starší přípravky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *