Trenéři

V současné době disponujeme jedenácti kvalifikovanými trenéry, kteří se starají o 5 věkových kategorií:

David HAAS, 22 let. Odchovanec TJ Slavia. Ze zdravotních důvodů musel zanechat aktivní hráčské činnosti, ale chtěl se dále volejbalu věnovat jako trenér. Dvě sezony působil u kategorie mladších žáků   a vedle praktických zkušeností a znalostí se připravoval i teoreticky. Vloni pracoval také u kadetů a nyní na tuto práci navazuje působením u dorosteneckých týmů. Vlastní čerstvě licenci II. třídy trenéra ČVS.

Bc. Zdeněk JINDŘÍŠEK, 26 let, v klubu pomáhá jako kondiční trenér a současně na soustředěních a na turnajích jako zdravotník. Má odbornou kvalifikaci na úrovni střední a vyšší školy, absolvoval bakalářské  studium v oboru záchranář-zdravotník.

Natálie KRESSLOVÁ působí u těch úplně nejmenších, primárně zájemců z 1. až 3. třídy. Pracuje v Domě dětí a mládeže Větrník, se kterým klub úzce spolupracuje po dekády. Nižším věkovým kategoriím resp. minivolejbalu se před příchodem k nám věnovala v Novém Boru.

Blanka KVÍČALOVÁ nám pomáhá od této sezony na naší kmenové ZŠ Sokolovská, kde vede sportovní hry zaměřené na míčové sporty/volejbal. Jako dlouholetá liberecká trenérka mládeže (děvčat) ověnčená mnoha úspěchy v dívčí složce volejbalové mládeže je naší vydatnou posilou. Je rovněž trenérkou II. tř.

Vlastimír LENERT, 68 let, trénuje v našem klubu nyní 18 sezon, v posledních letech pracuje dominantně se žáky a starší přípravkou klubu.
Původně vynikající hráč, reprezentant a olympionik (blokař), trenérsky začínal v Dukle u extraligových
týmů juniorů a mužů. Později přišel do Slavie, kde vedl různé kategorie, působil u extraligových
juniorů, kadetů (s P. Prokopem) a řadu let pracuje se žáky. Několik sezon úspěšně spolupracoval            s českolipským trenérem Radkem Častulíkem u krajského výběru (později Krajského centra mládeže). Mezitím vedl rovněž 2 sezony prvoligové muže v Bižuterii Jablonec n/N. Má trenérskou licenci II.třídy.

Mgr. Martin MEJZR, 51 let, je s námi jako trenér už 28 sezon. Odchovanec TJ Slavia, hrál také extraligu
(tehdy dlouhodobý Přebor) ČR juniorů (tehdy starších dorostenců). Blokař. Odtrénoval mnoho sezon
s dorostem v 1.lize i extralize, v posledních cca 10 letech se specializoval na kategorii starších žáků na
ZŠ Sokolovská, kde současně působí i ve své učitelské profesi. Vlastní rovněž trenérskou licenci II.třídy. V roce 2017 se vrátil k dorostu – 1. juniorské lize.

Jan NEVORAL, 48 let, jako trenér u nás funguje 4 sezony, nyní pracuje u žákovských týmů.
Je také odchovancem TJ Slavia, odkud v juniorech přešel do týmu Dukly, kde působil v extralize ČR této kategorie, byl specializací nahrávač. V Liberci je po mnoho let propagátorem i aktivním organizátorem plážového volejbalu na liberecké přehradě Je držitelem trenérské licence III. třídy.

Ing. Petr PROKOP, 63 let, v klubu trénuje už 36 sezon. Odchovanec TJ Slavia.  Působil v žákovském  a dorosteneckém týmu (dorostenecká liga) jako nahrávač. V 17 letech skončil ze zdravotních důvodů      s aktivním hraním a posléze se začal věnovat trenérské práci. Funguje mnoho let prakticky ve všech kategoriích, nejúspěšnější byl s družstvem r.n. 1984-5, jež vedl od přípravky až do juniorů. 4 sezony pracoval u krajských výběrů (s trenéry Petrem Javůrkem, Josefem Nohýnkem a Jiřím Tarabou), externě spolupracoval s reprezentačním výběrem ČR kadetů/juniorů r.n. 1985. 9 let vedl kadety v Extralize ČR. Nyní působí u starších žáků. Je držitelem trenérské licence II. třídy. Volejbalovému oddílu předsedá.

Michal RAK, 39 let. Odchovanec TJ Slavia. Podle všech běžných měřítek vůbec nejúspěšnější náš odchovanec vůbec. Reprezentant ČR, hráč italské Serie-A a jeden z nejlepších blokařů Evropy v dané době. Nyní pracuje druhým rokem u starší přípravky.

Jiří TARABA, 59 let, působí v našem klubu 18 sezon. Je dalším z odchovanců TJ Slavia, kde odehrál
dorosteneckou ligu a posléze hrál mnoho let soutěže dospělých na postu smečaře. Jako trenér vedl
mimořádně úspěšné žákovské týmy r.n. 1986-8 a 1990, v posledních sezonách se věnoval našim týmům
dorostenců. Působil také u krajských výběrů (kde si střídali role s Petrem Prokopem v trenérském duu),
i tam dosáhl ve své práci špičkové výsledky. Disponuje licencí trenéra II. třídy. Od roku 2017 funguje také jako klubový šéftrenér a pro sezonu 2018-19 bude znovu působit u KCM jako hlavní trenér.

Ing. Roman TUMA, 36 let. Odchovanec TJ Slavia. Jeden z nejlepších nahrávačů, které klub vychoval. Nová sezona je už jeho třetí rokem v pozici trenéra oddílu, konkrétně u starší přípravky klubu. Dost se angažoval v barevném minivolejbalu, v této sezoně už postavil jeden tým do krajské soutěže Pohár předsedy KVS.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *