Trenéři

V současné době disponujeme dvanácti kvalifikovanými trenéry, kteří se starají o 5 věkových kategorií plus sportovní hry na Základních školách Sokolovská a J. Švermy

David HAAS, 27 let. Odchovanec TJ Slavia. Ze zdravotních důvodů musel zanechat aktivní hráčské činnosti, ale chtěl se dále volejbalu věnovat jako trenér. Dvě sezony působil u kategorie mladších žáků  a vedle praktických zkušeností a znalostí se připravoval i teoreticky. Předloni pracoval také u kadetů a nyní na tuto práci navazuje působením u družstva U22. Vlastní licenci II. třídy trenéra ČVS.

Zdeněk JINDŘÍŠEK, 31 let. V klubu pomáhá jako kondiční trenér a současně na soustředěních a na turnajích jako zdravotník. Má odbornou kvalifikaci na úrovni střední a vyšší školy, absolvoval bakalářské  studium v oboru záchranář-zdravotník.

Blanka KVÍČALOVÁ nám pomáhá od roku 2018 na naší kmenové ZŠ Sokolovská, kde vede sportovní hry zaměřené na míčové sporty/volejbal. Jako dlouholetá liberecká trenérka mládeže (děvčat) ověnčená mnoha úspěchy v dívčí složce volejbalové mládeže je naší vydatnou posilou. Je rovněž trenérkou II. tř. ČVS.

Vlastimír LENERT, 73 let, trénuje v našem klubu nyní 22 sezon, v posledních letech pracuje dominantně se žáky a starší přípravkou klubu. Původně vynikající hráč, reprezentant a olympionik (blokař), trenérsky začínal v Dukle u extraligových týmů juniorů a mužů. Později přišel do Slavie, kde vedl různé kategorie, působil u extraligových juniorů, kadetů (s P. Prokopem) a řadu let pracuje se žáky. Několik sezon úspěšně spolupracoval s českolipským trenérem Radkem Častulíkem u krajského výběru (později Krajského centra mládeže). Mezitím vedl rovněž 2 sezony prvoligové muže v Bižuterii Jablonec n/N. Má trenérskou licenci II.třídy ČVS.

Martin MEJZR, 56 let, je s námi jako trenér už 32 sezon. Odchovanec TJ Slavia, hrál také extraligu (tehdy dlouhodobý Přebor) ČR juniorů (tehdy starších dorostenců). Blokař. Odtrénoval mnoho sezon s dorostem v 1.lize i extralize, v posledních cca 10 letech se specializoval na kategorii starších žáků na ZŠ Sokolovská, kde současně působí i ve své učitelské profesi. Vlastní rovněž trenérskou licenci II.třídy ČVS. V roce 2017 se vrátil k dorostu – 1. juniorské lize (nyní U22) a v sezoně 2021-2 spoluvedl rovněž tým kadetů v Extralize ČR.

Jan NEVORAL, 53 let, jako trenér u nás funguje sedmou sezonu, pracoval/pracuje u žákovských týmů (nyní U16).
Je také odchovancem TJ Slavia, odkud v juniorech přešel do týmu Dukly, kde působil v extralize ČR této kategorie, byl specializací nahrávač. V Liberci je po mnoho let propagátorem i aktivním organizátorem plážového volejbalu na liberecké přehradě Je držitelem trenérské licence III. třídy. Oddílu v současnosti předsedá.

Petr PROKOP, 67 let, v klubu trénuje už 40 sezon. Odchovanec TJ Slavia.  Působil v žákovském  a dorosteneckém týmu (dorostenecká liga) jako nahrávač. Funguje mnoho let prakticky ve všech kategoriích, nejúspěšnější byl s družstvem r.n. 1984-5, jež vedl od přípravky až do juniorů. 4 sezony pracoval u krajských výběrů, externě spolupracoval s reprezentačním výběrem ČR kadetů/juniorů r.n. 1985. 11 let vedl kadety v Extralize ČR. Nyní působí u kategorií U16-U22. Je držitelem trenérské licence II. třídy. V TJ pracuje také řadu let jako její tajemník a (místo)předseda.

Michal RAK, 44 let. Odchovanec TJ Slavia. Podle všech běžných měřítek vůbec nejúspěšnější náš odchovanec. Reprezentant ČR, hráč italské Serie-A a jeden z nejlepších blokařů Evropy v dané době. Nyní pracuje již pátým rokem u starší přípravky resp. mladších žáků (U14) oddílu.

Jan REISIEGEL, 21 let.Odchovanec TJ Slavia. Hrál celostátní soutěže žáků a dorostu (1. liga juniorů, Extraliga kadetů). Druhým rokem působí u družstev žákyň U16. Nyní absolvuje kurz trenéra III. třídy.

Vít REISIEGEL, 49 let. V našem klubu trénuje jako trenér dívčích kategorií s přestávkou 12 sezon. Mezitím působil jako trenér také v TJ Bižuterie Jablonec n/N. Momentálně vede družstvo žákyň, se kterým vstoupil už také do soutěží U16. Trenér s licencí III. třídy.

Michal SKŘIVÁNEK, 23 let. Odchovanec TJ Slavia. Působil v žákovských a dorosteneckých týmech, nyní působí jako trenér u přípravky a mladších žáků. Současně hraje dál aktivně soutěžní volejbal. Nyní absolvuje kurz trenéra III. třídy. 

Alexandr ŠEDIVÝ, 60 let. Odchovanec TJ Slavia. Dodnes hraje šestkový i plážový volejbal. Před 2 lety převzal tým starších žáků po covidové pauze. Letos s ním (U16) obsadil 2. místo v Krajském přeboru a družstvo se zúčastnilo také kvalifikace pro Mistrovství ČR.