Začíná nová sezona , kondiční i volejbalová příprava začala v srpnu v Doksech

Celkem 34 borců absolvovalo týdenní kemp v krásném prostředí dokských lesů a na kurtech areálu Lesní hotel i antukovém hřišti ve městě. Trenéři připravili pro dorostenecké i žákovské kategorie náročnou kondiční i volejbalovou přípravu na novou sezonu.

Dorostenci v ní budou startovat v celorepublikových soutěžích – 1.lize juniorů (do 20 let), jejíž českou skupinu v minulé sezoně vyhráli a nevedli si špatně ani v baráži proti extraligovým týmům, a Extralize kadetů (do 18 let), kterou TJ Slavia obsazuje po několikaleté pauze, v letech 2002-9 ji stabilně hrála

a získala i dvě medailové pozice. V obou soutěžích to budou mít kluci velmi těžké, protože se jedná o mladé a málo zkušené týmy.  Nicméně je velice pozitivní, že klub tyto soutěže má a hráči mohou získávat herní zkušenosti, jež by na krajské úrovni nemohli v takové míře jistě čerpat. Hráč Jan Zeman obdržel v nedávné minulosti pozvánku do reprezentačního výběru a klub jedná o jeho startu v Extralize juniorů za Slavii Hradec Králové. Dorosteneckou kategorii povede trenér J. Taraba, pomáhat mu budou J. Šverma a P. Prokop. Tréninky i soutěže jsou organizovány ve spolupráci se ZŠ Jana Švermy na Františkově.

Starší žáci rovněž startují v národní soutěži – dlouhodobém Českém poháru jako hlavní soutěži ČR, z níž se na konec sezony rekrutují finalisté Přeboru ČR. Ten Slavia vyhrála v této kategorii v minulosti 5x, dnes je ale situace jiná a konkurence obrovská. Paradoxně právě v ní je úplně nejtěžší se výsledkově  prosadit, mnoho klubů se nejvíce angažuje v žácích. Kluci skončili v minulé sezoně ze 40 týmů přihlášených do Českého poháru na slušném 14. místě. Dále tým odehraje turnaje Krajského přeboru kadetů. Hráči Filip Žďánský a Martin Fikar (r.n. 1999) jsou v širším kádru české reprezentace – lvíčat. Matyáš Kábele a Václav Hořák (r.n. 2000) adepty Krajského centra mládeže. V tréninku

i soutěžích tým povede trenér M. Mejzr s asistencí V. Lenerta. Mladší žáci se chystají na seriál turnajů o Pohár předsedy KVS v minivolejbalu a zkoušet chce klub v sezoně také celostátní turnaje v barevném minivolejbalu, s prací u kategorie budou pomáhat trenéru V. Lenertovi trenér P. Prokop a dorostenec D. Haas. V týmu je řada talentovaných kluků r.n. 2001 a mladší. Žákovské kategorie trénují na ZŠ Sokolovská v Pavlovicích, nově budou žáci zajíždět občasně také do haly na Malé Skále, kde absolvují v pěkném prostředí s velmi dobrým zázemím také často minikempy.

Klub vede po desetiletí kategorii přípravky. Tam se děti mohou vyřádit v různých soutěžích

a míčových hrách, technicky náročný volejbal nahrazuje především  přehazovaná. Důraz je kladen na obratnost. Protože se kategorie mladších žáků a přípravky prolínají, vede i tyto kluky V. Lenert, pomáhat mu bude odchovanec TJ Slavia J. Nevoral. Ambicí klubu je zprovoznit letos druhou přípravku na ZŠ Ještědská v Hanychově.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *